Press enter to start

Filtry oleju

Filtry oleju do sprężarek

Vasco Parts oferuje zamienne filtry olejowe do sprężarek śrubowych i łopatkowych.W zależności od producenta urządzenia, typu kompresora, modelu i roku produkcji, filtry oleju zastosowane w sprężarce mogą się różnić.

Rodzaje filtrów oleju

  • Filtry oleju puszkowe: wymienne filtry w postaci puszek nakręcanych na nagwintowane przyłącze.
  • Wkłady: filtry oleju w postaci metalowych lub papierowych wkładów w kształcie walca, umieszczane w obudowie.

Każdy element wymienny dobierany jest na podstawie typu sprężarki lub oryginalnego numeru producenta. Otrzymujecie Państwo zatem wysokiej klasy zamiennik odpowiadający w 100% oryginalnej części. W celu maksymalnego skrócenia czasu oczekiwania na realizację zamówienia posiadamy stale wzbogacany magazyn najbardziej popularnych części zamiennych.

Zdjęcie produktu  Filtry oleju

Filtr oleju odgrywa znaczącą rolę w przedłużeniu czasu pracy kompresora. Pozwala usunąć zanieczyszczenia mogące dostać się do wnętrza sprężarki i tym samym zmniejsza potencjalne uszkodzenia łożysk oraz innych elementów sprężarki. Gdy strumień oleju przepływa przez filtr usuwane są zanieczyszczenia oczyszczając tym samym olej przed wejściem do systemu.

Wydajność filtrów oleju zależna jest od typu oleju oraz jego zastosowania, jednak zaleca się wymianę filtra oleju co 2 tysiące roboczogodzin lub raz w roku.

Filtry Oleju Puszkowe Vasco Parts

W naszej ofercie znajdziecie Państwo filtry oleju do sprężarek większości wiodących na świecie producentów.

Producenci kompresorów olejowych

Abac
Alup
Atlas Copco
Boge
CompAir
Gardner Denver
Ingersoll Rand
Kaeser
Mark
Mattei
Strzyżów
Sullair
Walter
Worthington

Dlaczego należy regularnie wymieniać filtr oleju?

Brak wymiany filtra oleju może powodować spadki ciśnienia, co prowadzi do uszkodzenia wirników sprężarki i łożysk. W celu zapewnienia maksymalnej wydajności pracy kompresora zalecamy wymianę filtra oleju po około 2.000 do 3.000 godzin pracy, jednak nie rzadziej niż raz w roku.

Potrzebujesz filtrów oleju do sprężarki?

Otrzymaj niezobowiązującą wycenę:

Potrzebujesz filtrów oleju do sprężarki?

Otrzymaj niezobowiązującą wycenę: