Press enter to start

Separatory oleju

Separatory oleju do sprężarek

Oferujemy Państwu zamienne separatory i wkłady separatorów oleju do sprężarek śrubowych i łopatkowych oraz pomp próżniowych. W ofercie posiadamy separatory olej-powietrze do większości kompresorów dostępnych na runku.

W zależności od typu i producenta sprężarki, w kompresorze mogą występować różne rodzaje separatorów olej-powietrza.

Rodzaje separatorów olej-powietrze

  • Separatory puszkowe: separatory oleju w postaci puszek nakręcanych na nagwintowane przyłącze. Separatory puszkowe wyglądają podobnie do filtrów oleju ale pełnią inne potrzebne funkcje.
  • Separatory koszowe: metalowe, owalne wkłady umieszczane w zbiorniku separatora, który jest zamykany pokrywą. Wkłady koszowe mają kształt walca, najczęściej są z jednej strony zamknięte, niektóre od góry posiadają kołnierz, którym opierają się o ściany zbiornika. Materiał filtrujący może być widoczny od zewnątrz lub zasłonięty przez metalową siatkę.  
  • Wkłady: separatory w kształcie walca, stosowane głównie w sprężarkach łopatkowych i pompach próżniowych, mogą występować po kilka sztuk w jednym urządzeniu.

 

Zdjęcie produktu  Separatory oleju

Rola separatora oleju w sprężarce

Podstawową rolą separatora jest oddzielenie cząstek oleju od powietrza przed jego ponownym dostaniem się do systemu. Tak jak przy większości części zamiennych żywotność separatora zależy od czystości sprężonego powietrza oraz od temperatury pracy kompresora. Przy prawidłowej pracy sprężarki i regularnej wymianie filtrów powietrza i oleju przeciętny czas pracy separatora wynosi 4.000 godzin lub 1 rok. Separator należy wymieniać również w przypadku gdy następuje spadek ciśnienia o 1 bar.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo separatory do sprężarek większości wiodących na świecie producentów.

Producenci kompresorów powietrza

Abac
Airpol
Alup
Atlas Copco
Boge
Bottarini
Ceccato
CompAir
Ecoair
Fini
Gardner Dnver
Hydrovane
Ingersoll Rand
Kaeser
Mahle
Mark
Mattei
Strzyżów
Sullair

Dobór separatora do sprężarki

Każdy element wymienny dobierany jest na podstawie typu sprężarki i oryginalnego numeru producenta dzięki czemu otrzymujecie Państwo wysokiej klasy zamiennik odpowiadający w 100% oryginalnej części po bardzo konkurencyjnej cenie.

Przy braku informacji o modelu maszyny, części zamienne dobieramy również na podstawie wymiarów. W taki wypadku prosimy o określenie typu separatora (puszkowy / koszowy / wkład) oraz dokładnych wymiarów (wysokość, średnica zewnętrzna, wewnętrza, ewentualny gwint, średnica kołnierza itp. itd.). 

W celu maksymalnego skrócenia czasu oczekiwania na realizację zamówienia posiadamy stale wzbogacany magazyn najbardziej popularnych części zamiennych.

Szukasz separatora oleju do sprężarki?

Otrzymaj niezobowiązującą wycenę:

Szukasz separatora oleju do sprężarki?

Otrzymaj niezobowiązującą wycenę: