Press enter to start

Filtry powietrza

Filtry powietrza do sprężarek

Vasco Parts oferuje zamienne filtry powietrza do sprężarek śrubowych i łopatkowych, potrzebne do corocznego przeglądu kompresora. W naszej ofercie znajdziecie Państwo filtry do urządzeń większości znanych na świecie producentów sprężarek.

Zdjęcie produktu  Filtry powietrza

W zależności od producenta urządzenia, typu kompresora, modelu i roku produkcji, filtry powietrza zastosowane w sprężarce mogą się różnić. Podstawowe typy filtrów powietrza:

Rodzaje filtrów powietrza do sprężarek

  • Wkłady: w obudowie filtra powietrza znajdują się wkłady filtracyjne, zwykle w kształcie walca, przelotowe (otwarte z obu stron) lub z jednej strony zamknięte. Aby wymienić wkład filtra powietrza należy otworzyć obudowę (pokrywę).
  • Filtry powietrza w postaci „grzybka”, zakładane na rurkę. Filtry gumowo-pastikowe posiadają specjalną elastyczną szyjkę, filtry metalowe posiadają wbudowaną obejmę pozwalającą dopasować średnicę szyjki, by stabilnie zamocować filtr.
  • Filtry powietrza przypominające "plaster miodu", najczęściej stosowane w kompresorach Kaeser.
  • Filtry panelowe i maty filtracyjne: są to najczęściej dodatkowe filtry na wlocie powietrza, zwiększające czystość powietrza. Filtry panelowe zwykle posiadają kształt prostokąta i tekturową ramkę, w niektórych sprężarkach występuje mata filtracyjna bez ramki, którą można dociąć na określony wymiar. 

 filtry powierza

Każdy element wymienny dobieramy na podstawie typu sprężarki lub oryginalnego numeru producenta, dzięki czemu otrzymujecie Państwo wysokiej klasy zamiennik odpowiadający w 100% oryginalnej części.

W celu maksymalnego skrócenia czasu oczekiwania na realizację zamówienia posiadamy stale wzbogacany magazyn najbardziej popularnych części zamiennych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo filtry powietrza do sprężarek większości wiodących na świecie producentów.

Rola filtra powietrza w sprężarce

Filtr powietrza jest jedną z najważniejszych części zamiennych w sprężarce. Jego rolą jest oczyszczenie powietrza zanim dotrze ono do wnętrza sprężarki. Regularna wymiana filtra chroni przed przedostaniem się do sprężarki wszelkich zanieczyszczeń zmniejszających przepływ powietrza. Wkład filtra powietrza należy wymieniać średnio co 2 tysiące godzin pracy sprężarki lub raz w roku.

Pora wymienić filtry powietrza?

Wypełnij formularz i otrzymaj niezobowiązującą wycenę

Pora wymienić filtry powietrza?

Wypełnij formularz i otrzymaj niezobowiązującą wycenę